Wynajem samochodu na dłużej

Zdarza się, że potrzebujemy poruszać się samochodem osobowym, a nie mamy w danym miejscu dostępu do własnego. W takich przypadkach decydujemy się jakiś pojazd wynająć. A co w przypadku, gdy nie mamy własnego auta, chcemy pojazd na znacznie dłużej, a nie mamy pewności, że będzie nas stać na zakup auta.

Wynajmij długoterminowo

Bardzo ciekawym sposobem na posiadanie samochodu jest wynajem na dłuższy czas. Jeśli interesuje nas na przykład wynajem długoterminowy Mercedes, to powinniśmy udać się do firmy, która w swojej ofercie posiada Mercedesy bądź iść bezpośrednio do salonu sprzedaży samochodów nowych, lub używanych. Wynajem na dłuższy okres czasu jest świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dla firm. Koszt miesięcznego najmu mogą sobie wrzucić w koszty, podobnie jak w przypadku leasingu. Nie mamy jednak z tyłu głowy myśli, że musimy spłacić cały pojazd. Jeśli jednak zdecydujemy się kontynuować wynajem przez dłuższy czas, to możemy liczyć na to, że pojazd stanie się naszą własnością. Oczywiście będzie miało to miejsce po jakimś czasie o ile zdecydujemy się na wykup użytkowanego samochodu na własność.

Jaki jest koszt wynajmu samochodu?

Wiele osób zastanawia się nad tym jaki jest koszt wynajmu samochodu na dłuższy okres czasu. Tak naprawdę wszystko zależy od konkretnego modelu pojazdu, który zdecydujemy się wynająć, a także od jego poziomu wyposażenia. Z reguły najniższe koszty zaczynają się od około 1000 złotych miesięcznie. Jeśli chodzi o górną granicę, to tak naprawdę jej nie ma. Najczęściej możemy się jednak spotkać z kwotą około 2000-3000 złotych na miesiąc.