Twój wybór to oczywiście Sekcja Q. Opieka zdrowotna i pomoc społeczna. Zagłębiając się w sekcję odnajdziemy w niej trzy działy. 86 Opiekę Zdrowotną, 87 Pomoc Społeczną Z Zakwaterowaniem oraz 88 Pomoc Społeczną Bez Zakwaterowania.
Wiele osób wciąż zastanawia się czy faktycznie potrzebne są te kody. Po co one zostały stworzone? Warto sięgnąć ku podstaw, gdzie ustawa została uchwalona w 2007 roku, a weszła w życie z dniem 1 stycznia 2008 roku. Stosunkowo niedawno, lecz doskonale wielu osobom utrudniła życie. Każdy kto chce założyć własną działalność gospodarczą musi wypełnić odpowiedni wniosek, który skrupulatnie zbiera od interesanta najważniejsze informacje, w tym właśnie kod PKD. Rozwijając skrót jest to nic innego jak Polska Klasyfikacja Działalności, ma ona na celu prowadzenie statystyk dotyczących działalności, które istnieją oraz kolejno zostają uruchomione do działalności.
Nieważne czy to zakład fryzjerski, czy też stolarz, księgowy czy rehabilitant. Każdy musi podjąć odpowiednie kroki, by znaleźć odpowiednie kody, które w doskonały sposób będą charakteryzowały naszą działalność. Domy opieki społecznej, punkty rehabilitacyjne, a może centra medycyny, każdy z nich ma przypisany odpowiedni kod, który pomoże każdemu nowemu przedsiębiorcy “stanąć w szeregu”.
Nie obawiaj się, jeśli nie jesteś pewny swoich działań, warto podejść do urzędu, w którym pouczony pracownik z pewnością pomoże Ci odnaleźć odpowiedni, najbardziej trafny wariant. Jest ich wiele, jednak gdy dobrze zostaną przeanalizowane kolejne sekcje sami natrafimy na to, co nam jest niezbędne do złożenia wniosku jak chociażby PKD opieka zdrowotna.