Fiskus i My

Podatki są rzeczą pewną – trzeba je płacić. Dzięki nim utrzymujemy całe państwo. Rokrocznie musimy złożyć zeznanie podatkowe, aby wywiązać się z tego obowiązku. Obecnie możemy tego dokonać w formie elektronicznej poprzez Internet, co jest bardzo wygodną formułą rozliczenia się z fiskusem. Nie wymaga to od nas stania w długich kolejkach na poczcie, czy w urzędzie skarbowym oraz mozolnego pisemnego wypełniania rubryk w zeznaniu. Wystarczy dostęp do sieci i możemy taką deklarację przesłać bezpośrednio do skarbówki bez wychodzenia z domu.

  1. Rozliczamy się poprzez Internet
  2. Powoli ale bezbłędnie
  3. Pamiętajmy o ulgach podatkowych

Rozliczamy się poprzez Internet

Rozliczenie PIT w 2020 roku jest stosunkowo nieskomplikowaną czynnością. Wystarczy na odpowiedniej stronie w sieci wprowadzić kwotę naszego dochodu, który uzyskaliśmy w ubiegłym roku podatkowym. Dzięki temu będziemy mogli się zalogować do systemu, w którym zrobimy rozliczenie PIT za 2019 rok. Specjalny program poprowadzi nas od rubryki do rubryki, tak aby rozliczenie przebiegło bez błędów oraz zgodnie z wszelkimi prawidłami. Wypełnianie deklaracji PIT w ten, jakże nowoczesny, sposób, sprawi nam wiele przyjemności. Specjalny program, w którym będziemy to robić, uchroni nas przed najczęstszymi błędami, zdarzającymi się podczas ręcznego wypisywania deklaracji. W elektronicznym PIT 2020 spokojnie uwzględnimy ulgi pit, czy jeden procent.

Powoli ale bezbłędnie

Rozliczenie deklaracji PIT w ten sposób jest całkowicie bezpieczną czynnością. Na potwierdzenie złożenia, np. zeznania PIT 2019 otrzymamy, także drogą elektroniczną, Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, czyli tzw. UPO. Ten dokument wystawiony przez Ministerstwo Finansów powinniśmy przechować, wraz z deklaracją podatkową – zgodnie z obowiązującym prawem. Pamiętajmy także o tym, że podczas składania deklaracji przez sieć możemy skorzystać z wszelkich przysługujących nam ulg, takich jak ulga na internet. Wystarczy tylko wpisać ulgi podatkowe w odpowiednie rubryki naszego elektronicznego formularza. W sytuacjach, co do których nie mamy pewności, warto mieć pod ręką treść ustawy o podatkach od osób fizycznych – http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19910800350/U/D19910350Lj.pdf. Będzie to dodatkowym zabezpieczeniem przed popełnieniem błędów podczas, np. wpisywania konkretnego odliczenia od podatku.

Pamiętajmy o ulgach podatkowych

Rozliczenie PIT 2020 jest więc sprawą nieskomplikowaną, wystarczy tylko robić to uważnie, pamiętając, by np. ulga na internet w 2020 znalazła się na swoim miejscu. Każde, nawet najdrobniejsze odliczenie, takie jak ulga internetowa ma swoją wymierną wartość. Warto je stosować.