O czym zapominamy pisząc CV?

Dobre cv powinno zawierać kilka ważnych elementów. Poza danymi osobowymi umieszczamy w nim informację o naszym wykształceniu, doświadczeniu zawodowym i odbytych szkoleniach. Ważne jest wypunktowanie umiejętności jakie posiadamy.

Pokaż na czym się znasz

W dzisiejszych czasach podstawą jest obsługa komputera i przynajmniej komunikatywna znajomość jednego języka obcego. Najczęściej jest to język angielski. Kiedy konkurencja jest duża dobrze napisane cv nie wystarczy. Trzeba je czymś wyróżnić. Powinniśmy zastanowić się w czym jesteśmy wyjątkowi i co pozwoli nam się wybić na tle innych kandydatów.

Czym się interesujesz?

Jest jeden ważny element życiorysu, który niesłusznie bywa pomijany. Pozwólmy pracodawcy lepiej nas poznać. Podajmy jako zainteresowania kulinaria jeśli każdą wolną chwilę spędzamy w kuchni. W dobie popularności telewizyjnych programów kulinarnych takie zainteresowanie może okazać się dodatkowym atutem. Kto wie może nasz przyszły szef też lubi czasem przygotować coś dobrego na kolację dla swojej rodziny.

Co jeszcze warto sprawdzić?

Istotne jest również żeby cv nie zawierało błędów językowych czy literówek. Za każdym razem należy sprawdzić ogłoszenie o pracę i poprawnie skopiować klauzulę o ochronie danych osobowych. Może się zdarzyć, że jeśli pominiemy te informację nasze podanie nie zostanie w ogóle rozpatrzone.

Jeśli zwrócimy uwagę na te wszystkie elementy, pozostaje nam już tylko przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną. Curriculum vitae jest naszą wizytówką i przepustką do wymarzonej pracy. Warto poświęcić mu odpowiednio dużo uwagi.