Najczęstsza usterka tabletów

Coraz chętniej korzystamy z takich urządzeń jak tablety. Są one znacznie chętniej kupowane niż komputery przenośne, laptopy. Niestety ze względu na ich chętniejsze używanie, znacznie częściej ulegają uszkodzeniom. Co najczęściej psujemy? Czy można tego uniknąć? Jak bardzo kosztowna jest naprawa takiego urządzenia?

Po pierwsze jak uniknąć awarii?

Najlepiej jest unikać awarii, niż naprawiać urządzenia po uszkodzeniu. Najczęstsza usterka to zbity wyświetlacz tabletu. Konieczna jest wtedy wymiana matrycy w tablecie, a przecież można uniknąć takiego zdarzenia. Jak to zrobić? Przede wszystkim powinniśmy zakupić sobie pokrowiec, futerał, który będzie chronić urządzenie i jego ekran przed zbiciem. Warto także kupić sobie szkło hartowane albo chociaż folię na ekran urządzenia. Mamy wtedy gwarancję, że na matrycy nie pojawią się nowe rysy.

Koszt napraw

Wymiana matrycy w tablecie to wydatek kilkuset złotych. Urządzenia z systemem Android mają tańsze ekrany ale i tak jest to wydatek rzędu 500 złotych. Apple posiada jeszcze droższe matryce. W przypadku tabletów tej firmy koszt może sięgnąć nawet 900-1200 złotych, w przypadku najnowszych modeli. Starsze tablety posiadają sporo zamienników, również jeśli chodzi o ekrany. Ich koszt zakupu nie jest wtedy już tak wygórowany. Oczywiście trzeba do tego doliczyć także koszt robocizny osoby, która podejmie się naprawy urządzenia. Tak czy inaczej naprawa tabletów zazwyczaj nie należy do tanich. Trzeba być przygotowanym na wydatek.